Ağva Plajı Nerede? Ağva ‘da Yüzülür mü?

Ağva Plajı Nerede? Ağva ‘da Yüzülür mü?

İstanbul ‘un arka bahçesi olan saklı cennet Ağva ‘da denize girilir mi sizlerden aldığımız en yoğun bildirimler arasında. Ağva konumu itibariyle bazı olumsuz durumlara neden olabiliyor. Belirli kurallar ve yapılan bilgilendirmelere uyulması mutlak suretle sorunları yok eder.

Ağva Plaj Nerede? Nasıl Giderim?

Ağva Plajı merkezi bir konumdadır. Ağva otobüs terminalinin tam karşısında yer alır. Deniz fenerine doğru giderken sol tarafta bulunan plaj alanıdır. Ağva plajı halk plajı olduğundan ücretsizdir. Buradan başlayan plaj bölgesi oldukça uzun bir bölgeye sahip. Ulaşımı son derece kolaydır.

İstanbul ‘un birçok noktasından Üsküdar, Altunizade, Ümraniye gibi noktalardan 139A Üsküdar-Ağva otobüsü ile gelebilirsiniz. Şahsi aracınız ile gelecekseniz de Ağva merkez bölgesine varmanız yeterlidir.

Ağva Plajında Denize Giriliyor mu?

Son derece önemli bir konudur. Ağva da denize giriliyor mu sorusuna çok net bir yanıt vermek mümkün değil. Yaz sezonlarında açık olan plaj bazı durumlarda yazın ortasında bile tedbir amacıyla kapatılabiliyor. İstanbul ‘un Karadeniz bölgesine bakan Ağva yaz aylarının tam ortasında bile yoğun dalgalardan dolayı kapatılabiliyor. Sezon boyunca vardiya saatleri içerisinde can kurtaran bulunan plaj yüzmek için ideal bir yerdir. Denizin belli bir mesafesine kadar duba çekildiğini görebilirsiniz. Bu dubaları geçtiğiniz zaman can kurtaran ekibi yanınıza gelerek sizi uyarır. Kurallara uymayan bir yapınız varsa Ağva size göre değil!

Ağva ‘da Nerede Kalınır?

Özellikle haftasonu kaçamaklarının yapıldığı bir nokta olan Ağva yetişkin otelleri ile ön plana çıkıyor. Ağırlıklı olarak çiftlerin yada grupların geldiği bu ufak mahallede kalabileceğiniz birçok alternatif var. Bu alternatiflerin birçoğu yüksek puanlı gözüküyor olsa da şişirilmiş spam yorumlar olduğunu söyleyebiliriz. Sizler için Ağva ekonomik butikler arasında önerebileceğimiz birkaç nokta mevcut. Eğer merkeze çok yakın olsun diyorsanız bölgenin denize cepheden bakan hotellerinden birisi olan Ağva Manolyam Hotel sizlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir yerdir. 8 odalı ufak bir butik olan işletme son derece temiz ve ekonomiktir. Odalarında şömine, ücretsiz internet ve kahvaltı vardır.

Ağva merkez bölgesine yakın fakat cadde üzeri olmasın diyorsanız merkeze yürüyerek yaklaşık 10 dk mesafede bulunan Ağva Asmalı Garden Butik Otel tam sizlere göre bir otel. Konsepti ve konumu ile harika bir nokta bulunan bu butik yüksek müşteri memnuniyeti sunan diğer işletmedir. Alkolsüz çalışan aile işletmesi yaz aylarında havuz hizmeti veriyor. Ağva havuzlu oteller dediğinizde aklınıza gelecek en iyi yerlerden birisidir. 3 farklı oda seçenekleri bulunan işletmenin alternatifleri bol. Ağva şömineli oteller yada Ağva jakuzili oteller arasında sizlere hijyenik hizmetin değişmeyecek tek adresidir.

Sizi üzmeyecek kaliteli hizmet veren oteller

En İyi Ağva Otelleri

Bir Yorum Bırakabilirsiniz


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir