Ağva Merkez ‘de Ne Yapılır? – Gezilecek Yerler, Mekanlar

Ağva Merkez ‘de Ne Yapılır? – Gezilecek Yerler, Mekanlar

İstanbul ‘un Karadeniz kıyısına bakan Ağva ‘da yapabileceğiniz şeyler kısıtlı gözükebilir. Aslında bölgede birçok şey yapmak veya yeni bir şeyler yaratmak tamamen sizlerin elinde. Ağva Merkez’de Ne Yapılır? Nerelere gidilir, gezilecek yerler neresidir. Sizlere biraz bu konuda detay vermek isteriz.

Ağva Merkez Gezilecek Yerler

Her ne kadar ufak bir mahalle olsa da iklimi ve doğası ile son derece harika atmosferler yakalayabilirsiniz. Ağva merkezde gezebileceğiniz yerlerin yanı sıra, restaurantlar, kafeler, yürüyüş yolları, fotoğraf veya video çekimleri yapabilirsiniz. Ağva ‘nın merkezinde bulunduğunuz zaman gün içerisinde yapabileceğiniz aktivitelerden bahsedelim.

Genel olarak alışverişlerinizi yapabileceğiniz, kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeleri ile ön plana çıkıyor. Haritalarda Koca Dere olarak karşımıza çıkan ama aslında Yeşilçay deresi olarak bilinen çay üzerinde bulunan restaurantlar, kafeler değerlendirilebilir. Burada bulunan işletmlerde alkollü, alkolsüz, sıcak veya soğuk içeceklerinizi tüketebilir, yemek yada aperatif gıda ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Ağva Aşıklar Yolu – Yürüyüş Yolu
Ağva Aşıklar Yolu Panorama Çekim

Yaklaşık 1 km uzunluğunda bulunan Ağva Aşıklar Yolu, merkezde bulunuyor. Merkez tarafından giriş yaptığınızda dağlık bir alanın önünden süzülen Yeşilçay solunuzda kalır. Sağ tarafınız ağaçlık, sol tarafınız yemyeşil rengiyle büyüleyen Yeşilçay sevdikleriniz ile harika vakit geçirmeniz için harika bir parkurdur. Her ne kadar Yeşilçay üzerindeki derme çatma iskeleler görüntü kirliliği yaratsa da doğanın güzelliği sizi mest edecek.

Aşıklar yolu üzerinde bulunan belediye banklarında oturabilir, kafa dinleyebilirsiniz. Yolun trafiğe kapalı olması elbette en büyük avantaj.

Ağva Merkez Restaurantları

Ağva merkezde birçok restaurant var. Bu restaurantlar arasında balık, ızgara, köfte gibi yiyecek alternatifler ile dere kenarı keyfini yaşayabilirsiniz. Genel olarak bakıldığında konseptler oldukça iyidir. Yiyecekler ise son derece taze ve lezzetli. Ağırlıklı olarak Ağva alkollü mekanlar burada bulunuyor diyebiliriz. Elbette alkolsüz mekanlar da bir hayli fazla.

Merkez sokakları arasında da alternatifleriniz var. Aperatif yiyecekler tüketebileceğiniz mekanlar veya Ağva ev yemekleri işletmeleri de mümkün. Kış sezonunda birçok işletme kapalı olsa da açık olan işletmeler ihtiyaçları karşılamaktadır.

Ağva Merkez Kafeleri

Merkezde yine Yeşilçay üzer yada merkez sokaklarında birçok kafe mevcut. En çok tercih edilen mekan ise kuşkusuz Coffe Gutta oluyor. Ağva plajının manzarasında uygun fiyatlı bir belediye tesisidir. Burası ise Ağva alkolsüz mekanlar arasında bulunan ilk yerdir.

Bir Yorum Bırakabilirsiniz


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir