Ağva Fener Büfe Yanarak Kül Oldu

Ağva Fener Büfe Yanarak Kül Oldu

Ağva merkez ‘de uzun yıllardır çalıştırılan Fener Büfe henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı gece yarısı yanarak kül oldu. Gece 2.5 – 3 sularında çıktığı bilgisine ulaştığımız yangından sonra geriye sadece külleri kaldı.

Ağva Büfe Neden Yandı?

28.02.2020 tarihinde gece 2 buçuk sularında çıktığı belirtilen yangının çıkış nedeni henüz bilinmezken, elektrik kontağından çıkan yangın veya kundaklama şüphesi akıllara gelen ilk durum oldu. Ağva merkez büfeleri arasında uzun yıllar boyunca hizmet veren büfe, Ağva feneri ile 100 metre mesafede, ağva plajı yakınındaydı.

Gece yarısı yoldan geçen bir aracın ihbarı ile yangının farkına varıldığı ve ihbar ile birlikte itfaiyeye haber verildiği edindiğimiz bilgiler arasında. İtfaiye ekiplerinin ihbar ile birlikte olay yerine kısa sürede varması da sonuç vermedi. Gece yarısı lodosun etkili olması yangının hızlı bir şekilde ilerlemesini tetiklerken, çevre kameralardan elde edilen görüntülerde de çok net olmamakla birlikte iki farklı noktada parlama olduğu görülmüş.

Fener Büfe Tamamen Kül Oldu

Ağva fenerinde bulunan büfenin yanmasıyla birlikte geriye tamamen kül olmuş bir enkaz kaldı. Yaşanan bu talihsiz olay sonrasında tamamen kullanılmaz hale gelen işletme, geriye sadece küllerini bıraktı. İşletme sahiplerine ve çalışanlarına büyük geçmiş olsun dileklerimizi iletir, can kaybı olmadığı için sevindiğimizi iletmek isteriz.

Bir Yorum Bırakabilirsiniz


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir