Ağva Deniz Feneri – Nerede?, Nasıl Giderim?

Ağva Deniz Feneri – Nerede?, Nasıl Giderim?

Ağva’nın tam merkezinde bulunan deniz feneri manzarası, ahengi ve atmosferi ile gönülleri fetheden bir yerdir. Elbette Ağva gezilecek yerler arasında bulunuyor. Ağva plajı ve Yeşilçay ‘ın Karadeniz ile birleştiği yerde dalgakıran görevi yapan kayalıkların üzerine konuşlanmış!

Ağva Deniz Feneri Nerede?

Ağva merkez ‘de bulunan deniz feneri tam olarak Ağva Plajı ve Yeşilçay deresinin Karadeniz ile buluştuğu yerde yer alıyor. Ağva merkez gezilecek yerler arasında bulunan deniz feneri birçok kişinin fotoğraf çekmek için gittiği yerdir. Her mevsim ayrı bir güzel olsa da kış aylarında yoğun fırtınalı günlerde fenere gitmek oldukça riskli. Saatte 70 ila 100 kilometre hızla esen rüzgar birkaç metrelik dalgaların fenere vurmasına neden oluyor. Özellikle çocuklarınız ile birlikte burayı ziyaret ediyorsanız mutlak suretle ebeveynlik görevlerinizi yerine getirmeli ve çocuklarınızın emniyetini sağlamalısınız.

Ağva Deniz Feneri ‘ne doğru ilerlediğiniz set üzerinde bulunan kafeterya orada sizler için keyifli bir vakit geçirmenizi sağlayabilir. Veya Yeşilçay ‘ın Karadeniz ile birleştiği yerde Deniz feneri ve Ağva Deniz Radarı ‘na karşı belediye banklarında oturarak vakit geçirebilirsiniz.

Ağva Deniz Feneri ve Radarı Fotoğraf Çalışması

Son derece fotojenik bir yapısı olan Ağva ‘da birçok fotoğrafçının burada fotoğraf çalışmaları yaptıklarını söyleyebiliriz. Elbette sadece fotoğrafçılar gelmiyor. Birçok ziyaretçi şahsi sosyal medya hesapları içinde hatıra fotoğrafları veya özçekimler yapabilir. Deniz fenerine doğru giderken sağınızda bulunan kayalıklar üzerinde harika fotoğraf çalışmaları yapabilirsiniz. Ağva fotoğraf çekilecek yerler arasında muhakkak listenizde bulundurmanızı öneririz.

 

Bir Yorum Bırakabilirsiniz


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir