Ağva Aşıklar Yolu Nerede? – Nasıl Giderim?

Ağva Aşıklar Yolu Nerede? – Nasıl Giderim?

Ağva Merkez gezilecek yerler arasında kuşkusuz günün her saati değerlendirebileceğiniz ilk isim Aşıklar yolu oluyor. Tam olarak merkezde bulunan bu doğa harikası yürüyüş parkuru günün her saati değerlendirebileceğiniz bir yoldur.

Ağva Aşıklar Yolu Nerede?

Ağva merkeze yaklaşık 300metre yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Yürüyüş temponuza bağlı olarak ortalama 6-7 dakika sürmektedir. Toplam uzunluğu 1 kilometre kadar olan Ağva Aşıklar Yolu , bir tarafı Yeşilçay, bir tarafı ağaçlıklar ile kaplı trafiğe kapalı yoldur.

Genellikle çiftlerin doğa yürüyüşü yapmak istedikleri bu yürüyüş yolu, merkezde gezilebilecek en keyfitli yoldur. Haritalarda Koca dere olarak gözüken fakat tarihin Yeşilçay deresi olarak kabul gördüğü bu dere bir tarafınızda yemyeşil akarken, diğer yanınızda ağaçlar şehrin yapılaşmasını kesiyor. Dağlık alanın bittiği yerde beliren Yeşilçay Karadeniz iklimini belirgin bir şekilde hissettiriyor. 1 kilometrelik bu yürüyüş yolunda birçok bank mevcut. Yorulduğunuzda veya manzaranın tadını çıkartmak istediğinizde bu belediye banklarını kullanabilirsiniz.

Aşıklar Yolunda Fotoğraf Çekmek

1 kilometrelik yol boyunca fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız. Harikulade kompozisyonlar yaratabileceğiniz bu güzergahta dağ, yeşillik, otantik iskeleler, harabeye dönmüş kayıklar sizlere ilham olabilir. Bizden size ufak bir tüyo yosun kaplamış ağaçları kadrajınıza muhakkak alın! Sizler için Ağva360 olarak çektiğimiz birkaç fotoğrafı paylaşmak isteriz.

NOT: Fotoğrafların izinsiz kopyalanarak kaynak gösterilmeden paylaşılması suçtur!

Ağva Aşıklar Yolu Panorama Çekim

Bir Yorum Bırakabilirsiniz


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir